Powstanie Pałacu

Początki istnienia Pałacu Na Wodzie w Staniszowie Dolnym, koło Jeleniej Góry sięgają drugiej połowy XVIII wieku. Pierwszym właścicielem Pałacu, określanego wówczas jako dwór, był Heinrich XXXVIII von Reuss, który w 1786 roku rozpoczął budowę obiektu. Przez kolejne lata majątek zwany folwarkiem był rozbudowywany, aż w końcu osiągnął wielkość ok. 250 ha. Rozciągał się od Cieplic w kierunku Mysłakowic.

Przebudowa

Na przełomie XVIII i XIX wieku właścicielem folwarku Staniszów Dolny został major Ulrich von Woide z Berlina a około 1830 roku dwór przeszedł pierwszą przebudowę.

Podziały i przekształcenia

W 1919 roku majątek nabyła wrocławska agencja „ Wiehmer und Schneller”, która podzieliła ziemię na mniejsze parcele i sprzedała nowym nabywcom. Okrojony, jednak nadal duży majątek z dworem nabył major Otto von Zobelitz. Po jego śmierci dzierżawcą dworu został Emil Mattig. Następnie folwark został sprzedany państwu pruskiemu, które stworzyło tu ośrodek doświadczalny, podlegający Pruskiemu Instytutowi Zootechnicznemu. Ośrodkiem kierował profesor August Tiemann, specjalista od uprawy paszy dla zwierząt.
Po II wojnie światowej, w 1945 roku na terenie dworu utworzono Rolniczy Zakład Doświadczalny, który wykorzystywał wcześniejszy dorobek prof. Tiemanna. Kilka lat później cały majątek przekształcono w Państwowe Gospodarstwo Rolne (PGR).
W latach 90-tych cały majątek ponownie przeszedł w ręce prywatne. Zakupili go obecni właściciele - rodzina Tadajewskich

Nowe otwarcie

Po gruntownym remoncie, który zakończył się w 2009 r. dwór został przekształcony w Pałac znany dzisiaj jako Pałac na Wodzie, który mieści obecnie 7 apartamentów urządzonych w stylu retro, oraz bar, i restaurację oraz 2 sale konferencyjne.
Nazwa Pałacu wzięła się nie tylko od dwóch pięknych stawów, które się przed nim znajdują, ale przede wszystkim od bogatych źródeł wody geotermalnej, które zostały odkryte w 2013 roku, a rozciągają się pod całym obiektem na głębokości 1500 m.
W 2016 roku, zabytkowa część obiektu została poszerzona o nowe skrzydło, mieszczące 46 nowocześnie i ekskluzywnie urządzonych pokoi w stylu glamour. Dobudowane zostały także 2 sale bankietowe na 80 i 140 osób.
Niewątpliwą atrakcją Pałacu na Wodzie jest wyborna i znakomicie skomponowana kuchnia oparta na lokalnych i ekologicznych produktach oraz mieszczące się w nowym skrzydle kompleksu, Les Sens SPA, które zapewnia nieziemskie doznania w awangardowej strefie relaksu. Składa się z kilkunastu nowoczesnych, przestronnych i komfortowo wyposażonych gabinetów odnowy biologicznej z sauną, jacuzzi i strefą fitness. Całość dopełniają doskonali fachowcy, ultranowoczesny sprzęt i luksusowe kosmetyki.

POKÓJ ILUX - (DOUBLE)

Pokój dwuosobowy z dwoma pojedynczymi łóżkami, łazienka z prysznicem, balkon w wybranych pokojach. Widok na panoramę Karkonoszy i Śnieżkę lub dziedziniec. Pokój dla niepalących. Istnieje możliwość dostawki.

Dowiedz się więcej

POKÓJ ILUX (TWIN)

Pokój dwuosobowy z dwoma pojedynczymi łóżkami, łazienka z prysznicem, balkon w wybranych pokojach. Widok na panoramę Karkonoszy i Śnieżkę lub dziedziniec. Pokój dla niepalących. Istnieje możliwość dostawki.

Dowiedz się więcej

Superior

Kompleks dwóch przestronnych pokoi składający się z sypialni i salonu dziennego. Do dyspozycji Gości jest 1 podwójne łóżko, rozkładana sofa oraz łazienka z prysznicem. Widok na panoramę Karkonoszy i Śnieżkę lub dziedziniec. Pokój dla niepalących. Istnieje możliwość dostawki.

Dowiedz się więcej

Apartament

Przestronny i komfortowy apartament składający się z sypialni i salonu dziennego. Do dyspozycji Gości są 1 lub 2 podwójne łóżka, sofa łazienka z prysznicem i pokój kąpielowy z wanną. Widok na panoramę Karkonoszy i Śnieżkę lub dziedziniec. Pokój dla niepalących. Istnieje możliwość dostawki.

Dowiedz się więcej

POKÓJ PAŁACOWY (DOUBLE)

Pokój dwuosobowy z 1 dwuosobowym łóżkiem, łazienka z prysznicem. Pokój znajduje w historycznej części Pałacu na 2 piętrze. Widok na przypałacowe stawy, dziedziniec lub Śnieżkę. Pokój dla niepalących.

Dowiedz się więcej

POKÓJ PAŁACOWY (TWIN)

Pokój dwuosobowy z 2 pojedynczymi łóżkami, łazienka z prysznicem. Pokój znajduje w historycznej części Pałacu na 2 piętrze. Widok na przypałacowe stawy, dziedziniec lub Śnieżkę. Pokój dla niepalących. Istnieje możliwość dostawki.

Dowiedz się więcej

Pakiety pobytowe i promocje

Kontakt

+48 (75) 755 70 31

+48 885 919 652

info@palacnawodzie.pl

 

Pałac Na Wodzie,

Staniszów 23,

58-500 Jelenia Góra

 

GPS: 50°51’41”N 15°43’56”E

 

Nr konta:

07 8384 1022 0192 8318 2001 0001

IBAN:

PL07 8384 1022 0192 8318 2001 0001

BIC/Swift POLUPLPR

 

NIP: 611-276-26-98

Konferencje, wesela

+48 885 919 659

event@palacnawodzie.pl

 

Marketing

+48 885 919 660

marketing@palacnawodzie.pl

SPA

+48 (75) 755 70 31

spa@palacnawodzie.pl

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego Infrastruktura i Środowisko
Logo Unii Europejskiej

Unia Europejska