palacnawodzie.pl

Blog wielotematyczny o budownictwie i lifestyle'u

Dom

Chłodzenie w upalne lato – jaki sprzęt wybrać do domu?

Chłodzenie w upalne lato – jaki sprzęt wybrać do domu?

Globalne ocieplenie ma wiele negatywnych konsekwencji. Niezmienny pozostaje jednak fakt, że zmiany klimatyczne przynoszą nam coraz gorętsze lata. Podczas wakacji i urlopowych wyjazdów liczymy na wysoką temperaturę powietrza, ale w domu jest ona trudna do zniesienia. 

Na rynku można znaleźć wiele urządzeń, które przynoszą ochłodę nagrzanym wnętrzom, a tym samym poprawiają samopoczucie domowników. Na jaki jednak sprzęt postawić? Co warto wybrać i czym się kierować podczas zakupów? Podpowiadamy!

Klimatyzery – do każdego wnętrza

Z pomocą przychodzą nam klimatyzery. Urządzenia coraz bardziej popularne i stanowiące konkurencję dla klasycznych klimatyzatorów. Czym się wyróżniają na tle znanych nam klimatyzatorów stacjonarnych? 

Klimatyzery, które można znaleźć w ofercie sklepu https://econovli.pl/, przede wszystkim są mobilne i zajmują stosunkowo niewiele miejsca. Ustawiamy je zatem w dowolnym pomieszczeniu, w miejscu, w którym chcemy poczuć ochłodę i wytchnienie od upalnego lata oraz nagrzanego powietrza. Klimatyzery charakteryzują się estetycznymi obudowami, wręcz eleganckimi, dlatego nie zaburzają aranżacji żadnego wnętrza, nawet tego, które zostało wyposażone w wyjątkowe meble z oferty sklepu iHome24.pl

Klimatyzery są niedrogie, łatwe w obsłudze, bardzo funkcjonalne. Mogą również przyjmować na siebie rolę termowentylatora, a nawet nawilżacza powietrza. Pracują dość cicho, nie są wymagające w eksploatacji, a to oznacza, że domownicy mogą z nich korzystać nawet przez cały rok. 

Tradycyjny klimatyzator stacjonarny

A może jednak tradycyjny klimatyzator montowany na ścianie? Skoro jest droższy, a jego instalacja wymagająca i złożona, dlaczego mamy brać pod uwagę to rozwiązanie? Przede wszystkim ze względu na wydajność. 

Podczas gdy klimatyzery oferują nawilżoną i schłodzoną mgiełkę powietrza, komfort odczuwany tylko w miejscu, w którym są ustawione, klimatyzatory potrafią schłodzić znacznie większą przestrzeń, nawet tę o powierzchni 30 metrów kwadratowych. Co więcej, temperaturę określoną na poziomie najbardziej komfortowym dla domowników, utrzymują tak długo, jak wymagają tego użytkownicy. Wystarczy zastosować odpowiednie ustawienia na klimatyzatorze. 

Klimatyzator stacjonarny latem obniży temperaturę w nagrzanym wnętrzu, zimą zaś dogrzeje pomieszczenie, w którym domownicy będą mieli uczucie, że marzną. To oznacza, że stacjonarne urządzenie służy przez cały rok. Co więcej, nowoczesne modele mogą być energooszczędne, wygodne w użytkowaniu i niekoniecznie szpecące dopracowane pod względem aranżacji wnętrze. 

Co lepiej wybrać?

Wszystko zależy od budżetu przeznaczonego na zakup takiego urządzenia, efektu, który chcemy uzyskać i możliwości lub jej braku instalacji sprzętu stacjonarnego. Należy wziąć pod uwagę wszystkie te elementy, aby poprawić komfort termiczny korzystania z domowych przestrzeni, lecz w sposób jak najbardziej zadowalający. 

Rynek podpowiada nam wystarczająco dużo rozwiązań! Wystarczy pokusić się o zapoznanie ze specyfikacją danego sprzętu i zadecydować, czy spełni on oczekiwania wszystkich domowników.

Udostępnij