palacnawodzie.pl

Blog wielotematyczny o budownictwie i lifestyle'u

Dom

Wysyłamy meble kurierem

Wysyłamy meble kurierem

Jak każdy doskonale wie, sklepy internetowe w obecnych czasach oferują naprawdę zróżnicowany towar. Bez trudu można nabyć sprzęt elektroniczny, produkty spożywcze, lecz również meble. Oznacza to, że firmy kurierskie znacznie rozszerzyły swoje usługi i dziś oferta nie ogranicza się tylko do małych paczek. Powoduje to, że również prywatni klienci mogą wysyłać znacznie większe przedmioty, w tym meble. Z jakiego powodu warto zdecydować się na wysyłkę mebli, a przede wszystkim jak można to zrobić?

Dlaczego warto wysyłać meble kurierem?

Zanim przejdzie się do tego, jak konkretnie powinno się wysyłać meble kurierem, warto się najpierw zastanowić nad tym, z jakiego powodu jest to warte rozważenia. Co sprawia, że takie wysyłki w ogóle są zamawiane?
Podstawowym powodem wysyłania mebli kurierem jest oczywiście ich sprzedaż. Wiele osób zmienia regularnie swoje meble na nowe i pozbywa się tych starszych, wystawiając je na portal aukcyjnych lub ogłoszeniowy. Można w ten sposób szybko je sprzedać, a następnie przesłać do kupującego.
Co ciekawe, często wysyłka kurierem jest wybierana także jako forma przeprowadzki. Mniejsze rzeczy można spakować w kartony i przewieźć prywatnym autem, lecz większe meble wymagałyby wynajęcia ekipy przeprowadzkowej lub przynajmniej samochodu transportowego. Wysyłka kurierem wychodzi w tym wypadu po prostu taniej i wygodniej.

Jak wysłać meble kurierem?

Jak więc widać, wysyłka mebli kurierem w wielu przypadkach jest naprawdę bardzo polecana. Warto się więc teraz zastanowić nad tym, jak konkretnie taką wysyłkę zrealizować.
Jak można się bez trudu domyślić, nie da się tego zrobić poprzez zwykłą paczkę, a konieczne będzie zamówienie palety. Na palecie można transportować naprawdę duże i ciężkie przedmioty. Co bardzo ważne, paleta zapewnia przewożonej na niej rzeczy naprawdę wysoki stopień bezpieczeństwa.
Jak powinno się zamawiać paletę? Wystarczy wejść na stronę jednej z firm kurierskich, wybrać przesyłkę paletą, a następnie wprowadzić w formularzu wszystkie dane wysyłkowe. Po opłaceniu zamówienia i wygenerowaniu listu przewozowego należy paletę przygotować, odpowiednią ją zabezpieczyć, a następnie nakleić na nią list przewozowy. Najczęściej już na drugi dzień pojawia się po nią kurier i ją odbiera, czym powoduje, że dany mebel rusza w drogę do adresata.

Gdzie znaleźć najlepszą ofertę?

Czy taka wysyłka ma jakieś wady? Przede wszystkim wiedzieć trzeba to, że wysyłka palety bezpośrednio ze strony kuriera jest dość droga i bez trudu może kosztować nawet powyżej 200 złotych. Istnieje jednak sposób na to, aby skutecznie obniżyć cenę wysyłki. Wystarczy tylko wejść na stronę jednego z brokerów kurierskich.
Dlaczego warto wybrać taką właśnie formę wysyłania palet? Wystarczy tylko zajrzeć na stronę z cennikiem jednego z najlepszych brokerów, aby przekonać się, jak bardzo jest to polecane rozwiązanie. Strona https://allekurier.pl/cennik wyraźnie wskazuje, że wysyłki kurierskie, lecz również te na paletach są zdecydowanie tańsze. Pamiętać trzeba, że cały czas zamawia się tego samego kuriera, tylko po prostu taniej.

Udostępnij