palacnawodzie.pl

Blog wielotematyczny o budownictwie i lifestyle'u

Lifestyle

Ergonomiczne krzesła z podłokietnikiem

Ergonomiczne krzesła z podłokietnikiem

Spora część ludzi żyjąca w krajach mocno rozwiniętych według statystyk spędza w pozycji siedzącej aż 80% swojego czasu. W tym miejscu warto się na chwilę zatrzymać i dodać, że jest to stan, który niezwykle szkodzi dla zdrowia. Niestety w większości przypadków osoby pracujące przy biurkach praktycznie nie mają żadnego wyboru, ponieważ tego wymaga wykonywana praca. Zatem, na co można mieć wpływ? Co może pomóc zapewnić większy komfort i przede wszystkim zwiększyć ochronę dla kręgosłupa i nie tylko? Bez wątpienia na pierwszym miejscu powinny znaleźć się ergonomiczne krzesła z podłokietnikiem! Powyższe rozwiązanie sprawdzi się zarówno dla osób pracujących, uczniów, jak i graczy.

Do czego będzie potrzebny fotel obrotowy?

Zanim zostanie podjęta decyzja o zakupie najlepszego siedzenia do biurka, należy sumiennie zastanowić się, w jakim celu będzie ono użytkowane? Czy do grania przy komputerze, do codziennej pracy, a może do odrabiania lekcji? Inne właściwości powinny mieć krzesła z podłokietnikiem do gier, a zupełnie odmienne do nauki. Fotel gamingowy charakteryzuje się najczęściej urozmaiconym wyglądem, z kolei te, znajdujące się w biurowcach są wykonane ze skóry ekologicznej, które tym samym nadają klasy i estetyki oraz powagi w miejscu pracy. Siedzenia obrotowe dla dzieci wyróżniają się barwną kolorystyką, zachęcając tym samym najmłodszych do korzystania z nich. Na niektórych z nich widnieją również obrazki bohaterów z bajek.

Ergonomiczne fotele obrotowe – czym się charakteryzują?

Przede wszystkim zostały zaprojektowane zgodnie z aktualnie obowiązującą wiedzą medyczną dotyczącej prawidłowej postawy ciała. Najlepsze z nich dopasowują się do indywidualnych potrzeb użytkownika. Przy wyborze należy zwrócić niemałą uwagę m.in. na:

  • Wysokość – oczywiste jest, że dla dziecka będzie niższe, a dla dorosłego wręcz przeciwnie. Jaka wysokość będzie odpowiednia? Kolana muszą tworzyć kąt prosty, a oparcie powinno układać się na całych plecach, aby nie wymuszać od siedzącego zgarbionej postawy. Należy zatem uwzględnić wzrost!

  • Siedzisko – znaczenie tutaj odgrywa nie tylko twardość, ale także jego wielkość. Dobrze dobrane są oparciem przynajmniej dla 2/3 długości ud. Zaokrąglone brzegi niwelują uczucie dyskomfortu.

  • Podłokietniki – mają za zadanie chronić mięśnie rąk. Stanowią tym samym podparcie dla łokci.

Krzesła z podłokietnikiem – sposoby regulacji

Ten rodzaj foteli obrotowych jest znany od wielu lat. Dawniej była możliwość ich regulacji tylko i wyłącznie na płaszczyźnie góra-dół, natomiast te współczesne są wiele bardziej urozmaicone, dzięki zastosowaniu kiedyś nieznanym technologiom. Obecne krzesła z podłokietnikiem można regulować także pod kątem odległości podłokietnika od siedziska, a także samą jego nakładkę zarówno w przód-tył, jak i lewo-prawo.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij