palacnawodzie.pl

Blog wielotematyczny o budownictwie i lifestyle'u

Dom

Fototapeta Afryka czy baletnica?

Fototapeta Afryka czy baletnica?

Fototapeta w mieszkaniu to szansa na zaaranżowanie pokoju, który będzie wyjątkowy. Warto również pamiętać, że dobór odpowiedniego motywu zmienia charakter mieszkania. Jak wykorzystać fototapety o motywach afrykańskich i baletnicy w swoich domach? 

Egzotyka w domu

Pejzaże afrykańskie najczęściej są w ciepłych żółtych, pomarańczowych i brązowych kolorach. Fototapeta Afryka dzięki tej kolorystyce wprowadza do mieszkania ciepłu i nostalgiczny klimat, a mieszkanie zaprasza do odpoczynku.  

Mieszkanie, w którym na ścianie znajdzie się afrykański krajobraz wygląda zaskakująco i na pewno bardzo przytulnie. Zachód słońca obraz z Bimago nad sawanną czy wizerunek lwa leżącego w trawach ożywi każde mieszkanie. 

Warto pamiętać, że fototapeta Afryka, na której pokazane są duże przestrzenie, sprawdzi się przede wszystkim w niewielkich pokojach. Dzięki uchwyceniu na tapecie rozległego krajobrazu można wprowadzić przestrzeń do mieszkania i optycznie je powiększyć. Warto to wykorzystać, by poprawić proporcje często nieidealnym pokoi. 

W sypialni będzie bardzo zaskakująco wyglądała fototapeta Afryka przedstawiająca dzikie zwierzę. Głowa lwa nad łóżkiem, wylegujący się tygrys na gałęzi drzewa czy żyrafy maszerujące o zachodzie słońca to motywy, które wprowadzą egzotykę do naszego domu. 

Osoby, które kochają egzotyczne motywy, a nie czują się dobrze w mieszkaniach, które zaskakują feerią barw mogą wybrać fototapetę Afryka w czarno-białym kolorze. Pokój będzie znacznie bardziej stonowany. Afrykański pejzaż sprawdzi się zarówno w mieszkaniach nowoczesnych, jak i klasycznych. Świetnie przełamie również minimalizm industrialnego wnętrza. Idealnie będzie komponował się z czerwoną cegłą na ścianie lub betonem architektonicznym. 

Baletnica w pokoju

Fototapeta Afryka wprowadza egzotykę do naszych domów. Motyw baletnicy jest zupełnie inny. Fototapeta baletnica świetnie sprawdzi się w mieszkaniach nowoczesnych, industrialnych oraz klasycznych. Motyw ten jest delikatniejszy i bardziej subtelny. 

Fototapeta baletnica to idealny motyw do salonu. W nowoczesnym wnętrzu można wykorzystać czarno-białą tapetę, która jest surowa i prosta. W mieszkaniu o klasycznym wystroju można pozwolić sobie na więcej koloru. Fototapeta baletnica może być przedstawiona w czerwonej spódnicy lub na tle gwieździstego nieba, gdzie dominuje granat i czerń.   

Warto pamiętać, że fototapeta baletnica to nie tylko motyw, który sprawdzi się w salonie czy nad łóżkiem w sypialni. Wizerunek baletnicy można również umieścić w pokoju dziewczyny. Do pokoju małej dziewczynki sprawdzi się tapeta, na której baletnica jest przedstawiona w rysunkowy sposób. 

W pokoju nastolatki można wykorzystać fototapetę baletnicy, która jest na czarnym tle. Pokój będzie bardzo charakterystyczny. Należy tylko pamiętać, by tapeta znajdowała się wyłącznie na jednej ścianie. Pozostałe powinny być pomalowane na biały kolor. Idealnym uzupełnieniem wystroju będą białe, proste meble. Taka stylizacja sprawi, że pokój będzie jasny i radosny mimo wykorzystania czarnego tła.

Udostępnij