palacnawodzie.pl

Blog wielotematyczny o budownictwie i lifestyle'u

Budownictwo

Jak wybrać frezarkę do drewna?

Jak wybrać frezarkę do drewna?

Frezarki do drewna wykorzystywane są w wielu dziedzinach, jednak najbardziej przydatne są dla stolarzy. Dzięki tym urządzeniom można tworzyć obróbkę drewna, wycinać różnorodne kształty, rowki i profesjonalne żłobienia. Dowiedz się do czego jeszcze wykorzystywane są frezarki i jaką wybrać, aby cieszyć się z zalet tego urządzenia jak najdłużej i poznać prawdziwie najwyższą jakość nabytego sprzętu.

Rodzaje frezarek

Frezarki są narzędziami skrawającymi, które służą do obróbki powierzchni między innymi metalowych i drewnianych. Frezarka uniwersalna to najczęściej spotykany rodzaj tego urządzenia, która może być używana do wykonywania wielu rodzajów obróbki. Służy do wiercenia, gwintowania, wygładzania, wycinania i wykonywania wielu innych czynności. Frezarka do drewna natomiast to specjalny rodzaj frezarki, który służy do obróbki drewnianych elementów. Ten rodzaj zazwyczaj jest wyposażony w wiele różnych typów narzędzi, takich jak noże, wirniki i szlifierki. Kolejnym typem jest frezarka CNC (obrabiarka sterowana numerycznie) to rodzaj frezarki, która może być sterowana komputerowo. Model ten jest szeroko stosowany do wykonywania skomplikowanych czynności obróbki. Równie popularna jest frezarka do metalu. Te urządzenia są zazwyczaj wyposażone w narzędzia, takie jak frezy, wiertła i noże, które służą do wiercenia, frezowania, wygładzania i innych czynności.Czym jest frezarka do drewna?

Jeżeli zastanawiasz się czym jest frezarka do drewna, jakie ma funkcje i co można zrobić z jej pomocą to trafiłeś w idealne miejsce. Frezarka jest to elektronarzędzie, a więc narzędzie, które wykorzystuje prąd elektryczny. Przeznaczone jest do obróbki drewna i daje niesamowicie dużo możliwości jej posiadaczowi. Dzięki temu produktowi można wycinać dowolne kształty w drewnie, rzeźbić w nim, wykańczać ranty, tworzyć zaokrąglenia, gładkie wykończenia i wiele więcej! Frezarka do drewna daje możliwość tworzenia profesjonalnych mebli, blatów, czy dekoracji. Z czego jednak składa się to elektronarzędzie? Najważniejszym elementem jest frez. Jest to część, która przymocowana jest do głowicy urządzenia i można wymieniać ją w zależności od potrzeb. Frezy są używane do obróbki powierzchni, płaszczyzn i płaszczyzn z obrzeżem oraz rowków o różnych kształtach. Do ich produkcji stosuje się różne materiały, takie jak stal szybkotnąca, kobaltowa, węglik spiekany, stal proszkowa lub narzędzia z diamentową płytką. Tą część zakupisz w sklepach budowlanych zarówno stacjonarnie jak i online. Najważniejszym parametrem, na który warto zwrócić uwagę jest moc urządzenia. Im większa moc, tym większy frez można założyć. Standardowa moc przy mniejszych frezarkach to 1000W, te najmocniejsze mają nawet 2000/2200W, jeśli chodzi o frezarki ręczne. Następnym elementem, który należy sprawdzić jest średnica trzpienia, na którą nakładany jest frez. Standardowo jest to 8mm, ale znajdziemy również średnice o wielkości 6 czy 12mm. Przypomnijmy, że im większy frez, tym potrzebna jest większa moc frezarki. Wybierz najlepszą frezarkę do drewna i twórz wspaniałe rzeczy z profesjonalną precyzją.

Frezarka akumulatorowa

Narzędzie, jakim jest frezarka akumulatorowa służy do obróbki różnych materiałów, dlatego sprawdzi się nie tylko w stolarni. W tym przypadku również najważniejszą częścią są frezy. Mogą one być kątowe, tarczowe, walcowe, krążkowe oraz ślimakowe. Frezy wykonywane są z płytek diamentowych, stali szybkotnącej HSS, proszkowej i kobaltowej. Jak jednak działa frezarka akumulatorowa? A więc wcześniej wspomniany frez jest wprawiany w ruch obrotowy lub dopasowujący się do materiału. Aby odpowiednio wykonywać pracę należy dobrać frez do obrabianego materiału. Na precyzję pracy wpływają łożyska kulkowe – ich wielkość i jakość to podstawa w prawidłowym działaniu urządzenia. Świetnym przykładem będzie Frezarka DeWalt DCW600N. Jest to wytrzymały model, który sprosta oczekiwaniom każdego. Urządzenie posiada silnik bezszczotkowy, który zwiększa możliwości eksploatacyjne w porównaniu do tradycyjnych wersji. Frezarka DeWalt DCW600N posiada również dużą podstawę 100 mm, co sprawia, że jest ona bardzo stabilna. Wszystkie cechy urządzenia sprawiają, że będzie to dobry wybór spośród innych tego typu sprzętów.

Akumulatorowa frezarka może być wyposażona w wiele przydatnych akcesoriów, takich jak system odprowadzania wiórów, ogranicznik mikrometryczny, blokada wrzeciona, oświetlenie LED, elektroniczny system podtrzymania prędkości obrotowej oraz hamulec. Ten zestaw pozwala uzyskać optymalne wyniki frezowania, zachować wymagany standard pracy i utrzymać estetyczne miejsce pracy. Firma DeWalt posiada niezawodne elementy, które usprawnią frezarkę i poprawią jakość i wygodę Twojej pracy. System odprowadzania wiórów zapewnia skuteczne usuwanie odpadów z pola roboczego. Ogranicznik mikrometryczny umożliwia ustalenie głębokości frezowania. Blokada wrzeciona ułatwia wymianę frezu z wykorzystaniem tylko jednego klucza. Oświetlenie LED zwiększa widoczność obszaru roboczego. Urządzenie pochłaniające pył i wióry redukuje ilość odpadów. Elektroniczny system podtrzymania prędkości obrotowej zapobiega spadkowi prędkości w kontakcie z twardszym fragmentem drewna. Hamulec umożliwia błyskawiczne wytracenie prędkości, gdy silnik zostanie wyłączony.

Udostępnij