palacnawodzie.pl

Blog wielotematyczny o budownictwie i lifestyle'u

Dom

Jak zabezpieczyć meble i narzędzia ogrodowe przed sezonem jesienno-zimowym?

Jak zabezpieczyć meble i narzędzia ogrodowe przed sezonem jesienno-zimowym?

Przed nami czas ponurej i szarej jesieni, a następnie wilgotnej i mroźnej zimy. Meble ogrodowe oraz narzędzia, których używaliśmy w sezonie wiosenno-letnim, wymagają odpowiedniego zabezpieczenia. Chodzi o to, by uchronić je przed wilgocią i rozmaitymi zabrudzeniami, które mogą wpłynąć na utratę właściwości czy pogorszoną estetykę. 

W jaki sposób zadbać o meble i narzędzia ogrodowe przed sezonem jesienno-zimowym? Na jakie produkty zabezpieczające warto postawić? Doradzamy kilka sprawdzonych rozwiązań. 

Pokrowce ochronne 

Pokrowce ochronne powinny być na liście must have do zakupienia przed sezonem jesienno-zimowym. Zazwyczaj wybieramy je wraz z kompletem kupowanych mebli ogrodowych. To najlepsze rozwiązanie, ponieważ gwarantuje, że cały zestaw będzie odpowiednio zabezpieczony, pokrowiec szczelny, bezproblemowy w zakładaniu i zdejmowaniu. 

Często jednak zdarza się, że w ferworze emocji, zakupowego szału i radości z nadchodzącego sezonu letniego, wybieramy nowe meble ogrodowe, ale pokrowca już nie. Na koniec sezonu zostajemy z problemem, który można jednak łatwo rozwiązać. Wystarczy rozejrzeć się w ofercie sklepów internetowych z wyposażeniem do ogrodu. Odpowiednie pokrowce ochronne znajdziemy w sklepie https://bazkar.pl/

Można również zdecydować się na te uniwersalne, które pomieszczą zdecydowaną większość kompletów mebli ogrodowych. Będą niedrogie, trwałe i przydadzą się do zabezpieczenia nie tylko mebli ogrodowych. Można je również wykorzystać do ochrony tekstyliów użytkowanych wraz z meblami, a także do osłonięcia sprzętów, takich jak np. kosiarka, piła elektryczna czy podkaszarka, a nawet grill!

Plandeka – zmieścisz pod nią cokolwiek zechcesz!

Alternatywą dla wspomnianych pokrowców ochronnych jest plandeka. Ta zazwyczaj ma największe wymiary, dlatego można nią okryć niemalże wszystko. Wykonanie z trwałego, wodoodpornego materiału, który nie ulega uszkodzeniom oraz nie poddaje się działaniu warunków atmosferycznych, oznacza, że mamy do czynienia z doskonałą formą zabezpieczenia. 

Atutem takiej plandeki jest brak konkretnego kształtu, co oznacza, że da się nią okryć zarówno prosty komplet mebli ogrodowych, jak i ten zdecydowanie bardziej rozbudowany, wyposażony w narożnik, stolik i inne elementy użytkowe. Przed kolejnym sezonem wiosenno-letnim plandekę wystarczy zdjąć, i gotowe!

Domek narzędziowy, skrzynia, a może szafa?

Niezależnie od zastosowania wybranej formy okrycia mebli oraz narzędzi czy sprzętów ogrodowych, warto również znaleźć dla nich suche i ciepłe miejsce do przechowywania. Może to być wolnostojący domek narzędziowy – idealny na składane meble ogrodowe oraz sprzęty. Dużych rozmiarów skrzynia czy szafa ogrodowa pomieści zarówno poduszki ogrodowe, dziecięce zabawki, jak i odzież roboczą. 

Najgorętszy sezon urlopowy za nami, ale pogoda za dnia często jeszcze pozwala poczuć się niczym na wakacjach. Noce są już jednak zimne i wilgotne, a to nie są warunki lubiane przez wyposażenie ogrodu. Wybierzmy któryś z wymienionych produktów zabezpieczających, aby w kolejnym sezonie użytkowania mebli czy sprzętów nie natrafić na przykrą niespodziankę, w postaci np. trudnych do usunięcia plam czy uszkodzeń. 

Udostępnij