palacnawodzie.pl

Blog wielotematyczny o budownictwie i lifestyle'u

Dom

Jaką tkaninę wybrać na rolety rzymskie?

Jaką tkaninę wybrać na rolety rzymskie?

Rolety rzymskie cieszą się ogromną popularnością, wśród osób ceniących sobie ich funkcjonalność i wysokie walory estetyczne. Sprawdzają się we wszystkich domowych pomieszczeniach i stanowią niezwykle modną dekorację okienną. Co ważne, osłony te możemy z łatwością dopasować do aranżacji panującej we wnętrzu.

Jakie tkaniny na rolety rzymskie mamy do wyboru?

Wybrana przez nas tkanina na rolety rzymskie powinna sprostać wszystkim naszym oczekiwaniom i pasować do konkretnego wnętrza. Do wyboru mamy między innymi:

Roleta rzymska z tkanin firanowych

Chętnie wybierane są zwłaszcza modele z przeziernych tkanin firanowych. Stanowią one często alternatywę dla klasycznych firan. Można je nabyć w wersji połyskującej czy też w licznych wzorach. Takie rolety prezentują się nowocześnie, stanowiąc delikatną oprawę okna.

Roleta rzymska zaciemniająca

Osłony te są skuteczną ochroną przed promieniowaniem słonecznym, ponadto służą do termoizolacji. Zabezpieczają więc wnętrze przed skokami temperatur, a przy tym dbają o prywatność domowników. Rolety zaciemniające wykonuje się z grubszych tkanin o gęstym splocie, przez co są to modele cięższe od rolet firankowych. Pozwalają one na uzyskanie w pomieszczeniu kompletnej ciemni, co pomaga w łatwiejszym zaśnięciu. Wykorzystuje się je w sypialni i garderobach.

Roleta rzymska z bawełny

Bawełna to naturalny materiał o wielu zaletach. Rolety z niej wykonane idealnie komponują się z innymi tekstyliami obecnymi w pokoju, ponadto wnoszą do pomieszczenia nieco lekkości. Aby tworzyły one spójną całość z wnętrzem, dobrze, jeśli pościel czy poszewki będą w kolorze zbliżonym do rolet.

Roleta rzymska z welwetu

Rolety rzymskie wykonane z welwetu są bardzo miękkie i przyjemne w dotyku. Nadają się zwłaszcza do większych pomieszczeń, gdyż w małych pokojach mogą nieco przytłaczać wnętrze. To oryginalne modele, które prezentują się zjawiskowo. Decydując się na roletę z tego materiału, można zrezygnować z innych osłon okiennych.

Jaką tkaninę na roletę rzymską wybrać?

Wiele zależy od efektu, jaki chcemy osiągnąć. Jeśli chcemy ochronić pomieszczenie przed silnym słońcem i obniżyć temperaturę w pomieszczeniu, wówczas najlepiej sprawdzą się rolety z tkaniny zaciemniającej. W przypadku, kiedy nie chcemy we wnętrzach firan, jednak brakuje nam dekoracji okiennej, wtedy możemy postawić na subtelne rolety z tkaniny firanowej. Do przestronnych wnętrz znakomitą dekoracją są rolety z welwetu.

Rolety rzymskie zawsze okażą się efektowną dekoracją i świetnym uzupełnieniem aranżacji mieszkania.

Udostępnij