palacnawodzie.pl

Blog wielotematyczny o budownictwie i lifestyle'u

Dom

Materac sprężynowy – żywotny i wygodny

Materac sprężynowy – żywotny i wygodny

Materac sprężynowy kieszeniowy jest jednym z najwygodniejszych i najbardziej wspierających rodzajów materacy dostępnych na rynku. Materac sprężynowy kieszeniowy składa się z setek pojedynczych sprężyn – każda z nich znajduje się w swojej własnej, małej kieszonce. Oznacza to, że w przeciwieństwie do materacy z otwartymi zwojami, sprężyny kieszonkowe poruszają się niezależnie od siebie, dzięki czemu materac podąża za konturami Twojego ciała i wspiera je podczas nocnych ruchów, zapewniając najwyższy komfort.

Dodatkowo, jeżeli Ty i Twój partner jesteście różnego wzrostu i wagi, materac sprężynowy kieszeniowy może być świetnym rozwiązaniem, ponieważ zapewnia on równe wsparcie i rozkład ciężaru ciała na tym samym materacu. Oznacza to, że możesz zapomnieć o konieczności szturchania ukochanej osoby, gdy ta przejdzie na Twoją stronę i zakłóci Twój sen. Cudownie!

Dłuższa żywotność

Jeżeli szukasz materaca, który przetrwa próbę czasu, nie szukaj dalej niż materac sprężynowy kieszeniowy z dużą liczbą sprężyn – są one zbudowane po to, aby przetrwać. Przy odpowiednim czyszczeniu i regularnym przerzucaniu materaca, będziesz mógł cieszyć się nim przez 10 lat, nie zauważając żadnych ubytków czy zwisów – to znacznie dłużej niż w przypadku tradycyjnych materacy sprężynowych.

Zapewniają doskonałe podparcie

Materac sprężynowy: https://materaceplus.pl/Materac-sprezynowy  o dużej liczbie zwojów jest niezwykle pomocny, ponieważ poszczególne sprężyny poruszają się niezależnie od siebie, co oznacza, że poruszają się tylko tam, gdzie Ty się poruszasz, zapewniając ukierunkowane wsparcie. Oznacza to, że nie musisz przeszkadzać swojemu partnerowi, pełne wsparcie ciała i spokojny sen każdej nocy.

Są idealne dla osób z problemami z kręgosłupem i obolałymi stawami.

Ortopedyczny materac sprężynowy kieszeniowy jest specjalnie zaprojektowany, aby zmniejszyć nacisk na plecy, szyję i stawy, aby złagodzić bóle. Śpiący z tymi problemami wymagają mocnego wsparcia ze strony materaca, a im większa liczba sprężyn, tym twardszy materac! Ponieważ Twoja waga jest równomiernie rozłożona na każdą ze sprężyn, materac całkowicie podtrzyma Twoje ciało i pomoże Ci utrzymać prawidłową i zdrową pozycję podczas snu, zapewniając, że nie obudzisz się z żadnym niechcianym bólem.

Czy materace sprężynowe są lepsze od materacy z pianki memory?

To naprawdę sprowadza się do osobistych preferencji, ponieważ zarówno materace sprężynowe, jak i materace z pianki memory mają swoje wady i zalety. Jeśli jednak masz skłonność do przegrzewania się w nocy, najlepiej wybierz dobrze wentylowany materac sprężynowy, a nie piankowy, ponieważ pianka zatrzymuje ciepło, co może prowadzić do niewygodnego snu. Ponadto, jeżeli masz obolałe stawy lub dużo się ruszasz w nocy, materac sprężynowy kieszeniowy będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. W porównaniu z pianką memory, sprężyny kieszeniowe zrównoważą ciężar Twojego ciała o wiele bardziej równomiernie i zapobiegną zapadaniu się w łóżko, co oznacza, że najlepiej utrzymasz zdrową pozycję podczas snu i utrzymasz kręgosłup i stawy w prawidłowym ustawieniu.

Zobacz: https://materaceplus.pl/materace 

Udostępnij