palacnawodzie.pl

Blog wielotematyczny o budownictwie i lifestyle'u

Dom

Meble kuchenne na wymiar – co musisz wiedzieć przed zakupem?

Meble kuchenne na wymiar – co musisz wiedzieć przed zakupem?

Twój dom jest już prawie gotowy. Zastanawiasz się, jakie meble będą najlepsze. Muszą pomieścić wiele kuchennych sprzętów, zastawę stołową oraz różne produkty spożywcze. Najlepsze będą meble na wymiar, ponieważ to właśnie one wykorzystają w pełni potencjał pomieszczenia. Szafki dopasowane do kształtu i wysokości pomieszczenia będą o wiele bardziej pojemne i wygodne niż pierwsze lepsze ze sklepu meblowego. Na co musisz zwrócić uwagę przed zakupem? 

Meble kuchenne – wymiary są najważniejsze

Podczas zbierania wymiarów kuchni przemyśl, jakie funkcje mają pełnić Twoje meble. Czy w kuchni będziesz przechowywać także zapasy jedzenia? Chcesz, by szafki sięgały do samego sufitu, a może nie potrzebujesz ich zbyt wiele? To wszystko ma znaczenie. Specjalista mierzący kuchnię musi mieć na widoku przyłącza gazu, wody i prądu. Wiele zależy od ich rozmieszczenia. Usuń wszelkie zbędne przedmioty, które mogłyby utrudnić wykonanie prawidłowych wymiarów. Nie chcesz, by na etapie montażu okazało się, że Twoje meble nie pasują do wymiarów kuchni, prawda?

Pamiętaj, by przekazać stolarzowi wszelkie wytyczne. Przedstaw mu swoje potrzeby. Opowiedz, jakie funkcje mają spełniać poszczególne meble. Specjalista pomoże Ci dobrać je w taki sposób, by były zgodne z Twoimi oczekiwaniami i potrzebami.

Określ styl kuchni

Jeśli nie wiesz, w jakim stylu ma być urządzona Twoja kuchnia, możesz prześledzić różne blogi czy magazyny w poszukiwaniu inspiracji. Znajdź meble, które podobają Ci się najbardziej. Możesz także zapytać stolarza o to, jakie meble są najchętniej wybierane przez klientów i zasugerować się odpowiedzią. Specjalista pomoże Ci wybrać odpowiednie rozwiązania, które będą najlepiej spełniały swoją rolę. 

Wygoda przede wszystkim

Podczas wybierania mebli, pamiętaj o tym, że mają być przede wszystkim wygodne. Niska osoba może czuć się niekomfortowo podczas korzystania z szafek sięgających do samego sufitu. Jeśli jesteś wysoki – poziom blatu powinien być dopasowany do Twojego wzrostu. Przy zbyt niskim będzie Ci niezbyt wygodnie. Zastanów się także, jakie sprzęty będziesz trzymać w kuchni. Czy potrzebujesz więcej szafek z wysokimi półkami, a może szuflad? Dopytaj stolarza, jeśli masz wątpliwości.

Meble z montażem

Warto dowiedzieć się także, czy firma u której zamawiasz meble na wymiar oferuje także montaż oraz w jakiej jest cenie. Darmowy montaż mebli oferuje między innymi https://3top.pl/. Warto skorzystać z takiej usługi, by cieszyć się dobrze zrobioną kuchnią i nie tracić czasu na samodzielne wieszanie szafek, które często powoduje tylko zbędną frustrację. Specjaliści zrobią to szybciej i lepiej.

 

Udostępnij