palacnawodzie.pl

Blog wielotematyczny o budownictwie i lifestyle'u

Lifestyle

Okulary ochronne do komputera – czy warto je mieć?

Okulary ochronne do komputera – czy warto je mieć?

Już chyba raczej nikt z nas nie wyobraża sobie życie bez komputera, smartfona, tableta czy też innych urządzeń, które emitują światło niebieskie. Z ich pomocą pracujemy, kontaktujemy się z ludźmi, załatwiamy codzienne sprawy – płacimy rachunki i robimy zakupy, czy też wreszcie odpoczywamy, oglądając filmy, bądź też słuchając podcastów. Nie jest to jednak obojętne dla naszych oczu, które są szybko zmęczone, łatwo ulegają zaczerwienieniom oraz podrażnieniom i po prostu coraz częściej bolą. Czy jest na to jakieś rozwiązanie? Tak, okulary ochronne.

Okulary ochronne do komputera

Jak sobie pomóc w przypadku kiedy nie mamy zbytniej możliwości rezygnacji z wszelkiej maści ekranów? Najlepszą opcją są tutaj okulary ochronne do komputera, np. https://safetyline.pl/okulary-do-komputerow/, które powodują, że do oczu nie dostaje się szkodliwe światło niebieskie. Nie bez powodu mówi się, z resztą, żeby na około 2 godziny przed snem całkowicie zrezygnować z korzystania z telefonów, telewizorów czy też komputerów, które wydzielają przedmiotowe światło niebieskie i raczej postawić w tym czasie na czytanie książek czy też ćwiczenia relaksacyjne oraz wyciszające. Światło to bowiem zakłóca rytm dobowy, sprawia, że jakość snu będzie dużo gorsza, a samo zaśnięcie może w ogóle zostać utrudnione (coraz więcej osób się na to uskarża).

Dodatkowo szkodliwe światło niebieskie działa destrukcyjnie na nasze hormony, chociażby hormony tarczycy, a jak doskonale wiemy, zdrowa tarczyca jest podstawą sprawnego funkcjonowania większości organów w naszym ciele.

Wygląd zewnętrzny

Mogłoby się wydawać, że okulary ochronne są przeznaczone tylko i wyłącznie dla osób, u których stwierdzono wadę wzroku. Nic bardziej mylnego – chodzi tutaj, zarówno o osoby, które na co dzień borykają z wadą wzroku, jak również o osoby, które mogą co prawda cieszyć się zdrowym i prawidłowym widzeniem, ale u których występują objawy wielogodzinnego spędzania czasu przed komputerem, takie jak bóle oczu i głowy, pieczenie oczu, słabsza ostrość widzenia oraz ogromne zmęczenie wzroku, które od dłuższego czasu nie ustępują, mimo podejmowania różnych działań.

Kiedy powyższe objawy się pojawią warto oczywiście zacząć od wizyty u okulisty i sprawdzenia czy z naszym wzrokiem jest oby na pewno wszystko w porządku, ale kiedy rzeczywiście badanie oczu nie wykaże nic niepokojącego, warto postawić na odpowiednie okulary ochronne, które zwiększą komfort pracy czy też komfort spędzania czasu wolnego w towarzystwie ekranów.

Ochrona wzroku

Pamiętajmy o tym, że o wzrok warto dbać każdego dnia. Przy wielogodzinnym spędzaniu czasu przed komputerem okulary ochronne, blokujące światło niebieskie powinny być dla każdego podstawą, ale warto mieć również na względzie ochronę wzroku, taką jak przebywanie na świeżym powietrzu wśród zieleni, patrzenie w dal, używanie kropli nawilżających i jak najbardziej to tylko możliwe – ograniczanie czasu spędzanego przed ekranem (przynajmniej w godzinach poza pracą).

Można też również zainteresować się różnego rodzaju ćwiczeniami oczu, którego dadzą naszym oczom wytchnienie, a nam samym pozwolą zrelaksować się po wielogodzinnym wpatrywaniu się w ekran monitora któregoś z urządzeń elektronicznych.

Antyrefleksy

Efekty noszenia okularów ochronnych powinny być widoczne niemalże natychmiast. Mniej zmęczone oczy wiążą się automatycznie z brakiem bólu głowy, lepszym samopoczuciem oraz, co ważne, z większą ilością energii oraz chęci do działania. Warto je samemu przetestować i zadbać – jeżeli nie o samopoczucie, to chociażby o zdrowie całego organizmu.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij