palacnawodzie.pl

Blog wielotematyczny o budownictwie i lifestyle'u

Budownictwo

Projekty domów z wejściem od południa – propozycje z oferty MURATORA

Projekty domów z wejściem od południa – propozycje z oferty MURATORA

Posiadamy lub planujemy kupić działkę z wjazdem od południa? Choć jej zagospodarowanie może wydawać się nieco problematyczne, w sprzedaży znajdziemy mnóstwo gotowych projektów domów, które ułatwią nam to zadanie. Z szeroką gamą ciekawych projektów domów możemy zapoznać się w na stronie Muratora. Czym się cechują, jakie są ich atuty oraz co warto wiedzieć na ich temat?

Projekty domów z wejściem od południa w ofercie Muratora

Kolekcja na stronie https://projekty.muratordom.pl/domy/projekty-domow-z-wejsciem-od-poludnia/ to obowiązkowa pozycja dla wszystkich osób, które poszukują planów architektonicznych budynków z wejściem od południa. Przytulny, mały domek dla singla, nowoczesna stodoła dla pary, a może okazała willa dla dużej rodziny? W ofercie znajdziemy zróżnicowane projekty domów o odmiennej stylistyce i metrażu – od blisko 40 do ponad 200 m2.

Cechują się one doskonałym wyglądem, dzięki któremu dobrze komponują się z niemal każdym otoczeniem. Dopracowany układ ich wnętrza sprawia, że są wygodne w codziennej eksploatacji, stając się komfortowym i dającym poczucie bezpieczeństwa miejscem do życia. Poszczególne koncepcje są stworzone w oparciu o technologię murowaną lub drewnianą, umożliwiając wytypowanie rozwiązania zgodnego z indywidualnymi potrzebami inwestorów. Nierzadko są one także przystosowane do współpracy z fotowoltaiką, pompą ciepła czy rekuperacją – dzięki czemu ich codzienna eksploatacja jest ekonomiczna i przyjazna dla środowiska.

Zalety projektów domów z wejściem od południa

Jeśli usytuowanie działki wymusza na nas lokalizację domu wejściem od południa, to wskazane jest, aby spora część przeszklenia strefy dziennej znajdowała się od strony wejścia. Ważne jest bowiem, aby jak najwięcej promieni słońca wpadało do salonu, dostarczając naturalne ciepło i światło. Taras możemy zlokalizować z dwóch stron do wyboru tj. od strony południowo-wschodniej lub południowo-zachodniej. Taki układ będzie sprzyjał prowadzeniu bogatego życia towarzyskiego i nawiązywaniu relacji z sąsiadami. Bliskość wejścia i strefy dziennej umożliwi komfortowe przyjmowanie gości, bez konieczności przechodzenia przez korytarze, gwarantując przy tym naturalny podział na część wspólną (gościnną) od frontu oraz strefę prywatną (z sypialniami) na tyłach domu. Tak zaaranżowana przestrzeń sprawdzi się idealnie na długich i wąskich działkach. Niewątpliwą zaletą domów z wejściem od południa jest zagwarantowanie ciszy i intymności domownikom przebywającym w sypialniach. Z dala od drogi i ulicznych świateł będziemy mogli oddać się błogiemu snu. Od frontu natomiast, możemy stworzyć estetyczny ogród, a w razie potrzeby – nasadzić gęste krzewy, które uchronią nas przed wzrokiem ciekawskich przechodniów. 

Co warto wiedzieć, planując zakup projektu domu z wejściem od południa?

Aby zakupiony gotowy projekt domu z wejściem od południa był dla nas źródłem radości i satysfakcji, podczas jego wyboru pamiętajmy o kilku kwestiach. Po pierwsze – jego powierzchnia zabudowy powinna zostać dopasowana do wielkości naszej działki, z uwzględnieniem niezbędnych odległości od granic. Po drugie – wysokość budynku, rodzaj dachu, a niekiedy także kolorystyka elewacji i pokrycia – muszą być zgodne z zapisami Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego lub decyzją o Warunkach Zabudowy. Po trzecie – jego metraż i stopień skomplikowania powinien zostać dobrany pod kątem możliwość finansowych inwestorów. Po czwarte warto, by wygląd domu był także zbieżny ze stylistyką sąsiedniej zabudowy, co umożliwi zachowanie harmonijnego charakteru najbliższej okolicy.

Choć większość gotowych projektów domów posiada wejście od strony północnej lub wschodniej, w sprzedaży nie brakuje także opcji z frontem zlokalizowanym od południa. Dzięki temu, to nieco nietypowe położenie wjazdu na działkę względem stron świata, nie będzie już nas ograniczać. W łatwy sposób znajdziemy projekt dopasowany do naszych potrzeb i możliwości, realizując marzenie o własnym domu z ogrodem. 

Zdjęcie: Projekt M245b – Trafna decyzja – wariant II (etap I) z kolekcji Muratora, arch. Ewa Dziewiątkowska

Tekst sponsorowany: MURATOR – gotowe projekty domów – projekty.muratordom.pl

Udostępnij