palacnawodzie.pl

Blog wielotematyczny o budownictwie i lifestyle'u

Lifestyle

W czym okna aluminiowe są lepsze od okien drewnianych?

W czym okna aluminiowe są lepsze od okien drewnianych?

Okna aluminiowe są obecnie wybierane przez wielu właścicieli nowoczesnych budynków. Dzieje się tak dlatego, że to jedno z najlepszych rozwiązań dostępnych na rynku, jakie można wybrać. Różnią się znacznie w sposobie produkcji i utrzymania od okien drewnianych. Mogą wyglądać na mniej solidne, ale to tylko pozory, ponieważ są odporne na uszkodzenia i bardzo dobrze prezentują się w połączeniu z nowoczesnymi elewacjami.

Czy okna aluminiowe różnią się od drewnianych?

Z pozoru poszczególne materiały, z których wykonuje się okna, nie różnią się aż tak bardzo. Wszystkie muszą spełniać określone standardy, więc sprawdzą się równie dobrze. Nie można jednak ukrywać, że okna aluminiowe różnią się znacznie od tych drewnianych. To sprawia, że przed ich wyborem trzeba zastanowić się, czego dokładnie się potrzebuje i jakie wymagania powinna spełniać rama.

Okna aluminiowe to przede wszystkim mniejsze koszty. Można sprawdzić, ile kosztują poszczególne modele, zapoznając się z ofertą firm takich jak Aliplast pod linkiem https://www.aliplast.pl/. Materiał, z którego są wykonane, jest znacznie tańszy w produkcji i kształtowaniu, niż pozyskiwanie drewna. Do tego nie wymaga skomplikowanej konserwacji, bez której nie można pozostawić ram z naturalnego tworzywa.

Okna aluminiowe wyróżniają się nie tylko ceną

Niska cena zakupu to tylko jedna z przewag okien aluminiowych nad drewnianymi. Oprócz tego te modele wyróżniają się stosunkowo niewielką masą. Ta cecha wpływa na łatwość i szybkość montażu, właściciel domu może być więc pewny, że prace z tym związane także nie będą dużym obciążeniem dla portfela. Sama rama jest bardzo wytrzymała, co oznacza, że konieczność jej wymiany nie pojawia się szybko po oddaniu jej do użytku.

Podstawową zaletą okien aluminiowych jest ich mocna termoizolacja. Stosuje się je w budynkach energooszczędnych, ponieważ skutecznie uniemożliwiają uciekania ciepłego powietrza z pomieszczeń na zewnątrz budynku. To ważna cecha, bo od budowy okien zależy najczęściej, jak długo i intensywnie trzeba grzać, żeby utrzymać w pokojach oczekiwaną temperaturę.

Okna aluminiowe to nieograniczone możliwości

Ważną dla wielu klientów zaletą okien aluminiowych jest możliwość nadania im dowolnego kształtu i koloru. To materiał znacznie bardziej plastyczny niż drewno, do tego jego naturalna barwa nie ogranicza odcienia, w którym ostatecznie dotrze do klienta. Dzięki temu z łatwością można przygotować okna, które dopasują się do fasady domu, bez konieczności zaburzania wybranego przez właścicieli stylu.

 

Udostępnij