palacnawodzie.pl

Blog wielotematyczny o budownictwie i lifestyle'u

Budownictwo

Dźwigi, które służą do przewozu osób

Dźwigi, które służą do przewozu osób

Mając na myśli „dźwig”, co przychodzi wszystkim do głowy? Całkiem możliwe, że myśli wszystkich osób uciekną do placu budowy, gdzie można znaleźć żurawie, które popularnie nazywa się również dźwigami. Tylko że istnieje również specjalny dźwig, który służy także wsparciem, jeżeli chodzi o transport osób, czy nawet towarów.

Klasyczne rodzaje wind

To, jak wyglądają tradycyjne windy, wiedzą chyba wszyscy. Są to klasyczne urządzenia, które wyposażone są w panel klawiszowy lub dotykowy. Wystarczy tylko nacisnąć guzik ze wskazaniem odpowiedniego piętra i można oczekiwać na transport na górny lub dolny poziom. A! Można również nacisnąć ten przycisk, który przyspieszy zamknięcie lub otwarcie drzwi. Ot, cała filozofia, która nikomu nie będzie sprawiać żadnych problemów. Na panelu znaleźć można również przycisk alarmowy – w razie gdyby doszło do nagłej usterki, która unieruchomiłaby windę bez możliwości swobodnego wyswobodzenia się. Warto również wspomnieć o wyglądzie – estetycznie urządzona kabina, która wpływa na podniesienie komfortu podróży (nawet, jeżeli jest ona krótka).

Dźwigi do zadań specjalnych

Nie można jednak zapomnieć o tym, że istnieją dźwigi, jakie dedykowane są do zadań specjalnych. Mowa tutaj chociażby o tych urządzeniach, jakie typowo przeznaczone są do przewozu towarów. Bardzo często bywa tak, że w takich właśnie windach nie ma nawet mowy o tym, aby do środka weszła jakakolwiek osoba. Jeżeli już, to maksymalnie może to być jedna osoba, która będzie nadzorowała transport w windzie. Reszta powinna samodzielnie dojść na niższe lub wyższe kondygnacje, gdzie będzie wspierać m.in. proces wyjęcia towaru z dźwigu. Mowa tutaj o transporcie ładunków wielkogabarytowych, ale nie można zapomnieć o takich mniejszych dźwigach, jakie wykorzystywane są w branży gastronomicznej. One to przeznaczone są do transportu jedzenia, czy np. brudnych naczyń itd. Dzięki temu nie trzeba będzie biegać ze wszystkim w każdą ze stron.

Którą windę wybrać?

Najczęściej padające pytanie, jakie zadają inwestorzy. Nie można dziwić się temu, że takie pytanie pada, ponieważ wybór jest duży. Wsparcie w rozwiązaniu takiego dylematu oferuje firma Lift Service http://www.lift.pl/kontakt-warszawa. Ich usługi skierowane są do tych wszystkich osób, jakie są zainteresowane windami/dźwigami. Można u nich zamówić dźwigi elektryczne, osobowe, hydrauliczne, towarowe i specjalne. W ich ofercie znaleźć można także komponenty dźwigowe, a także sterowanie dedykowane do dźwigów.

 

Udostępnij