palacnawodzie.pl

Blog wielotematyczny o budownictwie i lifestyle'u

Dom

Ogień jak obraz – kominek elektryczny czy biokominek?

Ogień jak obraz – kominek elektryczny czy biokominek?

W nowoczesnych mieszkaniach atrakcyjnie prezentuje się widok płomyków ognia na ścianach. Modne są nie te namalowane, ale realistyczne, które można podziwiać w kominkach. Ładny efekt to nie wszystko. Którą wersję wybrać?

Osoba preferująca nowoczesne aranżacje może wybierać między biokominkiem a kominkiem elektrycznym. Taką i taką wersję można mieć w minimalistycznych ramach i z opcją powieszenia na ścianie. Obydwa kominki dadzą widok ognia. Mogą dawać ciepło. Są też między nimi różnice.

Kominek na prąd – najmniej kłopotliwy

Wersję elektryczną poleca się osobom, które nie chcą w ogóle zajmować się kominkiem. Jedyne, co jest potrzebne, to podłączenie do prądu. Gdy wybiera się kominek elektryczny wiszący, to trzeba także wybrać miejsce na ścianie i go zawiesić. Nie będzie z tym problemu, to lekka konstrukcja. Przy wyborze tej opcji nie trzeba dostarczać paliwa i czyścić kominka. Ogień nie jest prawdziwy, wyświetlają go diody LED, ale przy wyborze modeli z efektem 3D wygląda realistycznie.

Biokominek – prawdziwy ogień dla ozdoby

Ten rodzaj wymaga więcej uwagi. Trzeba mieć specjalne paliwo i je wlewać. Znalezienie go nie jest jednak wyzwaniem. Ma taki produkt w swojej ofercie sklep z kominkami. Na https://www.komineo.pl/ jest duży wybór różnego rodzaju kominków. Jest i biopaliwo. Biokominki dają prawdziwy ogień i to jest ich przewaga nad elektrycznymi. W obu przypadkach płomienie mogą wyglądać podobnie. Jedna i druga wersja da ciepło w pomieszczeniu. Jednak osoby, które mają dużą wrażliwość odczuwania, zauważą różnicę. Dla nich atmosfera pomieszczeń, w których kominki mają prawdziwy ogień, jest bardziej przyjazna. Dla takich osób biokominek to zdecydowanie lepsza opcja. Też można go zawiesić w dowolnie wybranym miejscu.

Sklep internetowy KOMINEO to miejsce, gdzie znajdzie się obie wersje kominków wiszących. To dobre propozycje dla osób wynajmujących mieszkania. Nie wymagają podłączania na stałe. Biokominki wybierają osoby, które chcą mieć prawdziwy ogień. Elektryczne preferują ci, którym zależy na bezproblemowej ozdobie. Jedne i drugie występują też jako wolnostojące. Można ustawić takie kominki przy ścianie jak tradycyjne.

Udostępnij