palacnawodzie.pl

Blog wielotematyczny o budownictwie i lifestyle'u

DomLifestyle

Jak działa ubezpieczenie domu w budowie?

Jak działa ubezpieczenie domu w budowie?

Marzeniem większości ludzi jest wybudowanie własnego, pięknego domu. Gdy już uda się spełnić to marzenie, warto od razu zastanowić się nad odpowiednim zabezpieczeniem.

Czym jest ubezpieczenie domu w budowie?

Ubezpieczenie domu w budowie jest doskonałą formą ochrony. W ten sposób można uniknąć dużych straty wywołanych zdarzeniami niezależnymi od nas. Przy wyborze polisy trzeba także wybrać zakres ubezpieczenia. Należy jednak pamiętać, że nie jest to tak kompleksowe, jak klasyczne ubezpieczenie domu gotowego do zamieszkania. Dom w budowie warto jednak ubezpieczyć i w tym artykule wytłumaczymy, jak to zrobić. Budowa domu jest bardzo dużym wyzwaniem. Szkodę na mieniu mogą wyrządzić nie tylko inne osoby, ale również czynniki atmosferyczne. Pierwsze, na co należy zwrócić uwagę to zakres ochrony polisy. Trzeba także pamiętać, żeby korzystać z usług jedynie sprawdzonych towarzystw ubezpieczeniowych, które wiele lat działają na rynku i cieszą się dobrą opinią. Przed późniejszym rozczarowaniem może nas uchronić szczegółowa analiza wyłączeń oraz limitów ubezpieczenia. Ubezpieczenie domu w budowie zabezpiecza nas przed wybuchem, pożarem, a także uderzeniem pioruna.

Pakiet ochronny

Podstawowy pakiet ochronny obejmuje także upadek statku powietrznego. Warto zwrócić uwagę na fakt, że w każdej chwili można rozszerzyć podstawowy pakiet. Rozszerzona oferta ubezpieczenia może dotyczyć również powodzi oraz huraganu. Należy pamiętać, że zakres ochrony domu mieszkalnego jest zdecydowanie większy niż ubezpieczenie budynku w budowie. Wynika to z tego, że budynek nie ma ciągłego nadzoru i pełnego wyposażenia. Warto również dodać, że zakres ubezpieczenia nie obejmuje tylko wykańczanego budynku. Wyposażenie, takie jak armatura oraz glazury także mogą podlegać ubezpieczeniu. Ochroną mogą być objęte wszystkie obiekty oraz budowle, które znajdują się na terenie placu budowy. Może to być tak naprawdę wszystko, nawet basen lub altanka. Wiele osób niestety nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, że istnieje coś takiego, jak ubezpieczenie domu.

Zakres ochrony

Trzeba mieć na uwadze, że szkody mogą wystąpić również na etapie budowy. Na uwagę zasługuje fakt, że nie da się jednoznacznie oszacować ceny ubezpieczenia domu w domu. Jest ona głównie uzależniona od rodzaju ubezpieczenia oraz zakresu ochrony na jaki się zdecydujemy. U każdego ubezpieczyciela możemy liczyć na inny zakres ochrony. Przed zakupem polisy ubezpieczeniowej, należy dokładnie zapoznać się z warunkami umowy. Szczególnie istotne są wyłączenia odpowiedzialności, które najlepiej przeczytać kilka razy, żeby dokładnie zrozumieć. Kalkulator ubezpieczeń jest przydatnym narzędziem, które pomaga sprawdzić cenę ubezpieczenia domu w budowie. Najpierw trzeba podać dane, takie jak: datę urodzenia, tytuł prawny, rodzaj nieruchomości oraz powierzchnię użytkową. Roczna składa na ubezpieczenie domu o powierzchni 100 m2 i wartości 350 tys. zł wynosi zaledwie 250-300 zł. Jest to bardzo mało, biorąc pod uwagę możliwe szkody. Samo ubezpieczenie w domu może nie być wystarczające, dlatego warto przemyśleć również zakup ochrony od kradzieży z włamaniem.

Udostępnij