palacnawodzie.pl

Blog wielotematyczny o budownictwie i lifestyle'u

Wnętrza

Geometryczne oświetlenie w jadalni – na jakie lampy postawić?

Geometryczne oświetlenie w jadalni – na jakie lampy postawić?

Jadalnia to miejsce rodzinnych spotkań, przede wszystkim przy codziennych posiłkach. Tutaj pozwalamy sobie również na chwile samotności i zadumę lub towarzyskie przyjęcia ze znajomymi. Jadalnia stanowi zatem bardzo ważną część każdego domostwa. 

Liczy się atmosfera tego miejsca, a właściwie wydzielonej przestrzeni. Nie bez znaczenia pozostaje wyposażenie, komfort użytkowania, a także wystrój. Aby pogodzić wszystkie z tych elementów niezbędne jest właściwie dobrane oświetlenie. Dziś przyglądamy się propozycji lamp o geometrycznych kształtach. Dlaczego akurat ten rodzaj? Sprawdźmy!

Geometryczne lampy, czyli moda na pierwszym planie

Tegoroczne trendy oświetleniowe przewidziały sporo miejsca dla lamp w geometrycznych kształtach. W grę wchodzą głównie ich klosze, które prezentują ten trend. Jeśli zatem zależy nam na jadalni zarówno praktycznej, oryginalnej, jak i modnej, to warto poszukać wśród propozycji lamp, które oferują np. kuliste klosze. Takie modele można znaleźć w sklepie https://azzardo.com.pl/.

Poza kulistymi kloszami możemy wybrać owalne. Równie dobrze sprawdzą się kwadratowe bądź prostokątne żarówki osłonięte kloszami przypominającymi przestrzenne, kanciaste figury. Każda z tych propozycji jest ciekawa, praktyczna i możliwa do dopasowania do wybranej aranżacji wnętrza. Przyjrzyjmy się zatem bliżej konkretnym lampom, by sprawdzić, jak je dopasować do stylistyki jadalnianej przestrzeni. 

Lampy wiszące z otwartym kloszem

W nowoczesnej, industrialnej lub urządzonej w stylu loftowym jadalni sprawdzą się pojedyncze lampy wiszące na długich linkach, najlepiej rozmieszczone w równych odstępach. Ich żarówki niech osłaniają otwarte klosze, kanciaste, przypominające metalowe klatki. 

Tego typu osłony dla źródła światła mogą być wykonane z metalu w kolorze srebra lub złota, jeśli w grę wchodzi oświetlenie jadalni w stylu glamour. W industrialnej lub loftowej przestrzeni można dodatkowo poszukać mocniejszych i głębszych kolorów, np. czerni. 

Taka konstrukcja wpływa na maksymalne rozświetlenie jadalnianego wnętrza. Otwarte klosze nie zasłaniają bowiem żarówek, więc światło nie zostaje niczym ograniczone. 

Kwadratowe klosze w jadalni minimalistycznej

Surowa i minimalistyczna jadalnia, w której brak jest chaosu, za to zwraca na siebie uwagę uporządkowanie i fakt, że wszystko ma tu swoje miejsce, ciekawym rozwiązaniem będzie zastosowanie lamp wiszących oferujących klosze kwadratowe, a właściwie w kształcie sześcianu. Transparentne lub mleczne, w zależności od finalnego efektu, jaki chcemy uzyskać. 

Długa listwa z punktami świetlnymi

Jadalnia bliższa klimatom retro, rustykalnym czy vintage lubi nowoczesne oświetlenie, ale musi to być coś drewnianego, czyli łączącego ten charakterystyczny styl z nutą trendów oświetleniowych. Niech zatem nad jadalnianym stołem zawiśnie konstrukcja bazująca na długiej listwie z grubego kawałka drewna, na której dostępne są punkty świetlne przypominające oświetlenie techniczne. Będzie praktycznie, ciekawie i z podkreśleniem stylu jadalni. 

Znajdźmy lampy, które spełnią wszystkie nasze oczekiwania. Będą funkcjonalne, modne, a do tego wpiszą się w charakter wymarzonej jadalni. 

Udostępnij