palacnawodzie.pl

Blog wielotematyczny o budownictwie i lifestyle'u

Lifestyle

Wybieramy obrączki ślubne – jak to zrobić?

Wybieramy obrączki ślubne – jak to zrobić?

Wybór obrączek jest bardzo ważny dla każdej pary, która decyduje się na ślub. Warto wiedzieć czym się kierować, aby wybrać obrączki, z których będziemy naprawdę zadowoleni.

O czym trzeba pamiętać, wybierając obrączki ślubne?

Obrączki slubne muszą być dobrane niemalże perfekcyjne, dlatego dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie ze wsparcia konsultantów w salonach jubilerskich, którzy dopasują ich rozmiar oraz model. Trzeba mieć na uwadze to, że z biegiem lat nasze dłonie mogą się zmieniać, ich rozmiar będzie inny również w zależności od pory roku, a także naszej wagi.

Obrączki muszą być eleganckie, estetycznie wykonane, ale także trwałe. To, dlatego warto zdecydować się na współpracę z salonem jubilerskim z doświadczeniem, które cieszą się bardzo dobrymi opiniami wśród klientów.

Tradycyjne czy o niepowtarzalnym wzornictwie?

Do dziś największą popularnością cieszą się obrączki wykonane z żółtego złota, jednak to nie jedyne rozwiązanie dostępne na rynku. Możliwości jest wiele, bo dziś można zdecydować się na przykład na obrączki z białego złota z mieszanki cynku i niklu, ciekawym kruszcem może okazać się także platyna. Każdy z nas ma inny gust i potrzeby, dlatego nie ma jednoznaczniej odpowiedzi na to, jaki model obrączek wybrać.

Ważne jest natomiast to, aby była to ponadczasowa ozdoba dłoni, którą będziemy nosić z przyjemnością. Jeżeli szukamy bardziej ekstrawaganckiego rozwiązania, można zdecydować się na obrączki, w których zatopione będą kamienie szlachetne, albo takie, które będą miały ciekawy wzór. Możliwości jest naprawdę wiele, bo można poprosić jubilera o to, aby zrealizował dla nas indywidualny projekt, który będzie odpowiadał nam pod każdym względem.

Obrączki slubne to pamiątka na całe życie, dlatego na takich dodatkach nigdy nie wolno przesadnie oszczędzać. Zdecydujmy się na obrączki, które będą eleganckie, ponadczasowe, dopasowane idealnie pod względem rozmiaru, ale także wzoru, w końcu trzeba przyjąć, że będziemy nosić je codziennie przez wiele lat.

Próba złota

Podczas wyboru obrączek ślubnych nie można zapominać także o sprawdzeniu próby złota, która określa zawartość złota w 1000 gramach stopu, mierzy się ją w karatach. Od niej w dużej mierze zależy to, czy obrączki będą wytrzymałe. W tym wypadku zasada jest prosta, im wyższą próbę złota będą mieć obrączki, tym będą mniej trwałe.

O ile w przypadku luksusowej biżuterii jest preferowana wysoka próba, tak w przypadku obrączek, które będą użytkowane na co dzień, nie jest ona wskazana. Najlepszym wyborem będą obrączki o próbie 585, czyli 14-karatowe.

Udostępnij