palacnawodzie.pl

Blog wielotematyczny o budownictwie i lifestyle'u

Ogród

Czym wykosić trawę na działce?

Czym wykosić trawę na działce?

Koszenie trawy to dla wielu z nas bardzo przyjemny element spędzania wolnego czasu. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że w pewnych miejscach możemy mieć spore problemy, by wykonać tą czynność. Takim miejscem może być chociażby działka pod miastem, gdzie nie doprowadzono elektryczności. Elektryczne kosiarki nie będą mogły pracować na miejscu, a jednocześnie wykorzystanie spalinowego sprzętu będzie trudne do wykonania, ponieważ ciężką kosiarkę trudno przetransportować. Na szczęście jest kosa Stihl, która jest mała i lekka, a potrafi równie dobrze wykosić trawnik jak pełnowartościowa kosiarka spalinowa.

Koszenie każdego terenu

Oprócz faktu, że kosa spalinowa nie potrzebuje prądu i nie jest ciężka ani duża, nadaje się też doskonale do koszenia praktycznie każdej powierzchni. Jeżeli wokół nas znajduje się dużo drzew, krzewów i innych roślin, manewrowanie zwykłą kosiarką byłoby problematyczne. Jednak nie za pomocą kosy Stihl, która zmieści się wszędzie bez żadnych problemów. Możemy kosić zarówno płaską powierzchnię jak i duże pochyłości, wszystko zależy od aktualnych potrzeb. Wejdziemy w każdy obszar, niezależnie czy wystarczy nam przedłużacza jak przy kosiarce elektrycznej, czy też będziemy w stanie wjechać tam dużą i ciężką kosiarką spalinową. Właśnie z tego powodu koszenie działek jest idealne, gdy pod naszą ręką znajduje się kosa Stihl. Możemy łatwo przetransportować ją na miejsce, wystarczy tylko wrzucić urządzenie do samochodu. Kosa zmieści się bez problemu do bagażnika, po złożeniu tylnych siedzeń.

Oszczędności i łatwa obsługa

Ile pali typowa kosa spalinowa? Na pewno jest to dużo mniejsza ilość benzyny oraz oleju 2T, niż dowolnego rodzaju kosiarka spalinowa. Stąd też możemy zaoszczędzić na paliwie, co ma znaczenie w sytuacji, gdy zależy nam na racjonalnym gospodarowaniu finansami. Kosa Stihl pozwala też na bardzo łatwą obsługę, ponieważ dostęp do wszystkich kluczowych podzespołów jest łatwy i nie wymaga specjalistycznych narzędzi. Wymiana filtra powietrza, świeci czy urządzenia zapłonowego może zostać przeprowadzona w miejscu awarii, bez konieczności zawożenia urządzenia do profesjonalnego warsztatu. Ważne jest też, że do każdej nowej kosy Stihl otrzymujemy minimum dwuletnią gwarancję, która może zostać dodatkowo rozszerzona w przypadku niektórych modeli. W ofercie znajdują się również urządzenia elektryczne, które funkcjonują na identycznej zasadzie jak zwyczajna kosa spalinowa. Przydadzą się tam, gdzie mamy łatwy dostęp do prądu, natomiast do wykoszenia są trudno dostępne miejsca.

Udostępnij